…bağlılığı artıran global ortağınız
  Yazdır  

İş Odaklı Koçluk

 
Kişisel hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız koçluk kavramı, iş dünyasında da hatırı sayılır ölçüde yerini almaya başladı. Kişilerin, takımların ve dolayısıyla organizasyonların iş performanslarını bulunduğu seviyeden daha üst seviyeye çıkarılmasını hedefleyen koçluk yaklaşımı, bugün birçok şirkette İK politikalarından yönetim biçimlerine hatta satış stratejilerine kadar geniş bir alanı etkilemektedir.
 
"Bir hayal, hayaldir. Hedef ise, planlı ve teslim tarihi belirlenmiş bir hayaldir." Harvey Mackay (*)
 
Harvey Mackay'e katılmamak elde değil. Organizasyonlar için, vizyonlarına uygun hedeflere ulaşmalarında gerekli tutumu geliştiren, bilgi veren ve nihayetinde bu bilgi ve tutumun beceri haline getirilmesi sürecini planlayan; konusunda bilgili ve tecrübeli, koçluk yetkinliklerine sahip kişilere "İş Performansı Koçu" dersek doğru bir tanım olur. Nedir bu yetkinlikler? İş Performansı Koçu'nun yetkinliklerini kısaca; insan odaklı ve insan ilişkileri şampiyonu olmak, doğru iletişim kurabilmek, özgüvenli durmak, yaptıklarıyla, davranışlarıyla lider olmak, en başından sonuna kadar süreci yürütebilmek olarak sıralayabiliriz. Bu yetkinliklerle donatılmış uzman kişilerin, organizasyon içinde ya da dışında destek verdiğini düşünürsek; hedefe ulaşmak ve başarmak, hayal olmaktan öteye geçip, gerçeğe dönüşecektir.
 
(*)Amerika'da yazdığı 5 kitabı best seller olan, ünlü iş hayatı yazarı.
 
line3
 
Bizden Haberler...
 
Muzakere becerileri
 
dotFırat Üniversitesi'nde; Bilim İlaç sponsorluğunda düzenlenen etkinlikte "Müzakere Becerileri" ve "İletişim" konularında eğitimler verdik.
 
CNni guncelle
 
dotYıldız Teknik Üniversitesi'nde, İşletme Kulübü'nün düzenlediği "CV'ni Güncelle" etkinliğinde "Etkili Sunum Teknikleri" eğitimimiz ile yer aldık.
 
line
 
 
AYLIK İPUCU
 
ipucu
Takımınızdaki Farklı Kişilikler İle Çalışmanın 4 Yolu

Güçlü takımlardaki başarı için kritik faktör; farklı kişiliklerle etkili iletişim ve soru-cevap yönetimi yolunu açık tutmaktır. Farklı kişiliklerden oluşan bir takımla çalışmak esneklik, sabır ve açık fikirlilik gerektirir. En ılımlı liderler bile zaman zaman takım üyelerinin kendileri gibi davranmalarını isteyebilir ve sonrasında bundan suçluluk duyabilirler. Takımınızı desteklediğiniz ölçüde onlar maksimum performans sergileyeceklerdir.

Bu yüzden her zaman;

   
DC ikon Görevleri değil sonuçları yönetin!
DC ikon İletişim kanallarını açın!
DC ikon Duvarlar değil köprüler inşa edin!
DC ikon Farklılıkları kutlayın!
 
 
 
Dale Carnegie
   
  "En küçük gelişmeyi bile övün. Beğenilerinizde içten, övgülerinizde cömert olun."

Dale Carnegie

 

Geri

 
 

Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Efendi Sok. Tibaş Dalyan Konutları C Blok No: 24/6
Pk: 34726 Fenerbahçe-Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 216 504 47 36 ve Tel: +90 216 504 48 02

Bizi takip edin:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme: Americaneagle.com