…bağlılığı artıran global ortağınız
  Yazdır  

Başarı tanımak için 5 İpucu

23 Ekim, 2015 12:51

Uygun ödül veya tanıma olmadan, bir takım çabuk isteksiz hale gelebilir. Teşvikler mutlu ve bağlı dost çalışanları tutmak için gereklidir. Ancak her takım üyesinin kendi istek ve ihtiyaçları vardır. Onları tanıdığınızdan emin olduğunuz gibi ödüllendirmede çalışanın başarı ve kişiliği ile uyumlu olması önemlidir. İşte takımın her başarısında övgü almasını sağlamak için beş ipucu.
 

  1. Bir kayıt tutun. Takımınızın her bireysel çabasını, başarılarını dikkatlice takip edin. En üst performansı tespit ederek onların başarılarını buna göre ödüllendirin.
  2.  
  3. Tanımda samimi olun. Vereceğiniz tanıma gerçek bir yerden geldiğine ve bu yüzden karşısına çıktığına emin olun. Belirli olun, övgü olarak belirsiz samimiyetsiz olmayın.
  4.  
  5. Ulaşılabilir ödülü eşleştirin.  Daha büyük başarılar için daha iyi ödülleri - Sizin ödülleri ölçeklemeniz önemlidir. Aynı ödül hem küçük hem de büyük başarılardan dolayı verildiği takdirde, bu hoşnutsuzluk doğurup motivasyona zarar verebilir.
  6.  
  7. İçinden geldiği gibi davran. Ödüller de çok öngörülebilir ya da beklenen olduğunda çalışanın etkinliğini azaltır. En sevdikleri bir şeyi saklayarak veya sürpriz bir öğle yemeği ya da hediye kartı ile çalışanları mutlu edip performansını yükselterek işlerine bağlılıklarını sağlayabilirsiniz.
  8.  
  9. Kendinizi sorumlu tutun. Bir lider olarak, çalışanlarınızı motive edip işe bağlı tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Teşvikler ve ödüller onlar için çekici gelebilir ama asıl önemli olan ekip üyelerinin her biri hakkında bilgi edinmek için zaman tanımaktır. Zamanı geldiğinde, tanıma ve onlara özgü ödüller ile başarılı çalışanları yaratabilirsiniz.
 
 

Geri

 
 

Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Efendi Sok. Tibaş Dalyan Konutları C Blok No: 24/6
Pk: 34726 Fenerbahçe-Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 216 504 47 36 ve Tel: +90 216 504 48 02

Bizi takip edin:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme: Americaneagle.com