…bağlılığı artıran global ortağınız
  Yazdır  

Örnek Olaylar

Dale Carnegie Eğitim, küçük büyük pek çok kurum ve şirket ile ölçülebilir iş sonuçları elde etmek amacıyla birlikte çalışmaktadır.

Örnek Olayları Ara

 
Vaillant Group Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü

Şirketimizin Yönetim Kurulu kararıyla, tüm üst düzey yönetici ekibini günün koşullarına göre yeniden tasarlanmış bir Liderlik Akademisi’ne dahil etme kararı aldık. Bu çerçevede oluşturduğumuz Eğitim Stratejisine uygun olarak 2014 yılı Eylül ayında Dale Carnegie Liderlik Akademisi’ni tercih ettik. Tercihimizi belirleyen kriterler arasında uluslararası bir eğitim şirketinin lokal gereklilikleri iyi tanıyan ve şirketimizin ihtiyaçlarına göre eğitimi yapılandırabilecek özellikte olması yer alıyordu.
 nilufer-birdal-ik
Eğitimde ana hedefimiz, katılımcı liderlik teması altında olumlu ve güvenli ortamlar yaratmak, bu ortamların da katkısıyla çalışanların hedeflerine ulaşmalarını sağlamak idi. Bunu yaparken, şirket değerlerimizle bütünleşmiş yetkinlik setimiz ve davranış modellerimizi uygulamalı olarak hayata geçirebilmeyi önemsiyorduk.
 
53 yöneticimizin katılımının sağlandığı bu akademide, öncelikle tüm yöneticiler şirketimiz liderlik vizyonunu bir kez daha birlikte belirlediler. Ardından katılımcıların kendi liderlik profillerini Insights kişilik envanteri ile tanıdıkları, güçlü ve gelişmeye aday yönlerini öğrendikleri, diğer liderlik görüntüleriyle işbirliği yolunu buldukları verimli bir çalışma başladı. 1:1 Koçluklarla desteklenen bu gelişim süreci 10 ay sürerken 5 paralel sınıf halinde 9 modülle hayat buldu.
 
Programın son bulmak üzere olduğu bu ay, katılımcılarla yaptığımız sohbetlerde, yüksek bir memnuniyet seviyesine ulaştığımızı görüyoruz. Bu eğitim ile birlikte yöneticilerimizin birbiriyle biraz daha kaynaşarak tam bir takım olduklarını, öğrendikleri yeni becerilerini hayata geçirmeye başladıklarını, kişisel farkındalıklarının arttığını, ekiplerine koçluk yaparak ve etkili geri bildirimler vererek onların performanslarına katkıda bulunduklarını fark etmekten mutluluk duyuyoruz.
 
Organizasyonumuz bünyesinde liderlik ve gelişime olan inancın yerleştiğini gözlemliyoruz. Bu programa paralel olarak yenilediğimiz Performans Yönetimi ve Yetenek Yönetimi süreçlerimiz, eğitimlerin bize sağladığı bu pozitif ortamda daha verimli bir şekilde işletilebiliyor. Bu eğitimlerin orta vadede çalışan memnuniyetine ve personel devr-i daim oranlarımıza da olumlu etkisinin olmasını bekliyoruz.

 

Geri

Eğitim Alanları

iMAP sürecimizi uygulayarak kazandırılan yetkinlikler altı farklı eğitim alanında sunulmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıda ilgilendiğiniz alanı seçin. 
Takım Oyuncusu Olma Liderlik Gelişimi Satışta Etkinlik Müşteri Hizmetleri Sunum Becerileri Süreç Geliştirme
 

Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Efendi Sok. Tibaş Dalyan Konutları C Blok No: 24/6
Pk: 34726 Fenerbahçe-Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 216 504 47 36 ve Tel: +90 216 504 48 02

Bizi takip edin:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme: Americaneagle.com