…bağlılığı artıran global ortağınız
  Yazdır  

Örnek Olaylar

Dale Carnegie Eğitim, küçük büyük pek çok kurum ve şirket ile ölçülebilir iş sonuçları elde etmek amacıyla birlikte çalışmaktadır.

Örnek Olayları Ara

 
Delta Dental
1954’e kadar uzanan kökleriyle Delta Dental, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ve en eski diş sigortası planı idarecisidir.

Karşılaşılan Zorluk 

Arkansas Delta Dental, yetenekli insanlara sahip bir kurumdur, fakat çalışanlarının yöneticilik becerilerine ihtiyaçları bulunmaktadır. Pek çok orta düzey yönetici, günlük sorumluluklarını yerine getirebilecek ve çalışanları arasında çıkan çatışmaları çözebilecek hazırlıkta değildi. Bu da gittikçe büyüyen bir memnuniyetsizliğe ve de işten çıkma oranının yükselmesine sebep oluyordu.

Çözüm 

Dale Carnegie Eğitim, Delta Dental’e iki aşamalı bir eğitim yaklaşımı tavsiye etti: Liderlik becerilerini geliştirmek için Yöneticilere Liderlik Eğitimi ve kişilerin özgüvenleriyle iletişim becerilerini arttırmak için Dale Carnegie Temel Kursu. Katılımcılar bu eğitimler esnasında, bir yandan Delta’nın operasyonel verimliliğini ve üretimini arttırmak üzere iş çözümleri geliştirirken, bir yandan da teoriyi uygulamaya geçirmiş oluyorlardı.

Sonuç 

Dale Carnegie Eğitim, Delta Dental’ın operasyonel, üretimsel ve verimlilik hedeflerini gerçekleştirebilmesi için iş fırsatlarını görmesine, yakalamasına yardımcı olmuş ve maliyetlerini düşürmesine, hizmet kapasitesini de arttırmasına da neden olmuştur. Çalışanların özgüvenleri arttıkça da üretkenlikleri de artmıştır. Kurumun pek çok farklı bölümünde çalışanlarının birbirleriyle iletişiminin ve iş birliğinin de fark edilir düzeyde arttığı görülmüştür. Sonuç olarak Delta Diş, operasyonlarında rekor bir performansa ulaşmış ve güçlenip tek yürek haline geldikçe tüm çalışanlar da bu uğurda içlerindeki ortak ruhu keşfetmişlerdir.

“Dale Carnegie Eğitim programları bizim için rakipsizdir. Geçen yıl firma tarihimizde bizim için operasyonel, finansal ve büyüme bakımlarından en iyi yılımızdı. Bu oldu çünkü insanlarımız işlerini en etkin ve verimli şekilde yapabilmek için çok iyi eğitilmişlerdi ve onlar, diğerlerine de aynı şeyleri yapma konusunda ilham kaynağı oldular. Dale Carnegie bu tarz eğitim alanında dünya çapında çok zengin bir tecrübeye sahip.”

- Ed Choate, Başkan and CEO, Delta Dental Arkansas
Geri

Eğitim Alanları

iMAP sürecimizi uygulayarak kazandırılan yetkinlikler altı farklı eğitim alanında sunulmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıda ilgilendiğiniz alanı seçin. 
Takım Oyuncusu Olma Liderlik Gelişimi Satışta Etkinlik Müşteri Hizmetleri Sunum Becerileri Süreç Geliştirme
 

Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Efendi Sok. Tibaş Dalyan Konutları C Blok No: 24/6
Pk: 34726 Fenerbahçe-Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 216 504 47 36 ve Tel: +90 216 504 48 02

Bizi takip edin:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme: Americaneagle.com