…bağlılığı artıran global ortağınız
  Yazdır  

Örnek Olaylar

Dale Carnegie Eğitim, küçük büyük pek çok kurum ve şirket ile ölçülebilir iş sonuçları elde etmek amacıyla birlikte çalışmaktadır.

Örnek Olayları Ara

 
Giant Food

Dev Gıda 1936’da kurulmuş, Maryland, Virginia, Delaware ve Washington DC’de 202 Giant Food ve Super G süpermarketleriyle faaliyetini sürdürmektedir.

Karşılaşılan Zorluk 

Gergin bir yönetim birleşmesi dönemini takiben, Giant Food’un pek çok eski personeli şirketi bırakmıştır ve bu arada da geri kalan personel küçülmenin etkilerinin acısını çekmiştir. Giant Food'un Eğitim Müdürü Nancy Crisafulli’ye göre: “ firmanın mükemmel teknik bilgiye sahip harika operatörleri vardı ama bu insanların yönetim konusunda ciddi tecrübe eksiklikleri mevcuttu.” Stres ve belirsizlik, şirketin performans standartlarını düşürdü ve şirketi kendi içinden yetenekli insanlar bulup, onları hızla yönetim pozisyonlarına terfi ettirmeye zorladı.

Çözüm 

Dale Carnegie Eğitim, 12 haftalık temel Dale Carnegie Kursunun yapısını Giant Food'un değişen önceliklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden tasarladı. Dönüşümlü olarak organize edilen sınıf çalışmaları ve iş başında yapılan çalışmalarla birlikte, kurs Giant Food çalışanlarını eğitimde öğrendikleri araç ve teknikleri günlük görevlerine uygulamaya teşvik etmiştir. Böylece kurs onları daha dengeli ve esnek bir yönetim yaklaşımını benimsemeye hazırlamıştır.

Sonuç 

Eğitimin Giant Food’un işgücü üzerinde sağlamlaştırıcı bir etkisi olmuştur. Kurumun farklı yüzlerini birbirine yakınlaştırmış ve bu da eğitimden önce genel merkez ile operasyonlardakiler arsında var olan iletişim bariyerlerinin yıkılmasına büyük katkıda bulunmuştur. Yöneticilerin özgüvenleri ve farkındalıkları artarken, daha üretken ve ilişkilerinde de daha başarılı bir hale gelmişlerdir. Yöneticiler, güvene, saygıya ve birbirinden güç alarak birbirini motive etmeye dayanan bir ortak kültürü oluşturmak üzere şirket geneline tohumları atmışlardır. Sonuç olarak, Giant Food, yönetimde paylaşımcı bir vizyon ve iş ortamında da her çalışanın her sürece kendini dahil hissedebileceği, kendisini şirketin başarısında hak sahibi görebileceği bir kültür ve anlayış yaratmıştır.

“Perakende gıdada yaşam kalitesi her zaman büyük sorun olmuştur. Dale Carnegie Eğitim, çalışanlarımızın hayatlarında denge kurabilmelerine yardımcı olmada anahtar rol oynamıştır. Artık mağazalarımızdaki farkı siz de duyabilir ve görebilirsiniz. Çalışanlarımız gülümsemektedir. Müşterilerimize son derece iyi davranılmaktadır.”

- Nancy Crisafulli, Giant Food Eğitim Müdürü
Geri

Eğitim Alanları

iMAP sürecimizi uygulayarak kazandırılan yetkinlikler altı farklı eğitim alanında sunulmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıda ilgilendiğiniz alanı seçin. 
Takım Oyuncusu Olma Liderlik Gelişimi Satışta Etkinlik Müşteri Hizmetleri Sunum Becerileri Süreç Geliştirme
 

Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Efendi Sok. Tibaş Dalyan Konutları C Blok No: 24/6
Pk: 34726 Fenerbahçe-Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 216 504 47 36 ve Tel: +90 216 504 48 02

Bizi takip edin:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme: Americaneagle.com