…bağlılığı artıran global ortağınız
  Yazdır  

Örnek Olaylar

Dale Carnegie Eğitim, küçük büyük pek çok kurum ve şirket ile ölçülebilir iş sonuçları elde etmek amacıyla birlikte çalışmaktadır.

Örnek Olayları Ara

 
John Deere
Deere & Company, 1837’de (o zamanki adıyla John Deere) kurulmuş, tek kişilik bir demirci atölyesi olarak başlamış, bugün ise 56 bin kişi çalıştıran ve tüm dünyaya iş yapan bir şirket haline gelmiştir.

Karşılaşılan Zorluk

Tarım ve hayvancılık sektöründeki artan rekabet dolayısıyla, John Deere çalışanlarının satış becerilerini geliştiremeye odaklanmayı istedi. Satış tekniklerini John Deere ürün ve hizmetlerinin değeri üzerine yoğunlaştırmaya karar verdiler.

Çözüm

Dale Carnegie’nin coğrafi olarak yaygınlığı dolayısıyla her bölgeden eğitimleri öğrenebilmeye imkan vermesi sayesinde, şirket tam da John Deere’nin istediği tarzda bir özelleştirilmiş bölgesel eğitime kavuşmuş oldu. Bölgesel şartları çok iyi bilen ve anlayan eğitmenler, Deere’nin bölge müdürleriyle bölgeye has satış zorluklarını tespit edebildiler. Dale Carnegie Eğitim aynı zamanda da John Deere’nin tüm iş birimleri için onların ihtiyacına özel hazırlanmış çözümler sundu. Bu çözümlerdeki kurs çalışmalarının içerikleri çalışanların sahada karşılaştıkları ve karşılaşabilecekleri endüstriye has örneklerle ve vaka çalışmalarıyla zenginleştirilmişti.

Sonuç

Eğitimlerin sonunda, Deere’s satışçıları işlerinin başlarına son derece değişmiş tavır ve tutumlarla döndüler. Artık kendi vasıf ve becerilerine dair yeni buldukları bir inanç ve özgüvenle donatılmışlardı. “Daha önce başarılı olamadığım bir fabrikadan sipariş almayı başardım” diye anlatıyordu Sheldon Geler, John Deere’nin Pazarlama Müdürü.

John Deere’nin Maine Eyaletindeki satış merkezi, açık satış etkinliklerinde 50 bin ila 75 bin dolar değerinde ekipman satışı yapıyor olmaya alışmıştı. Bu yıl rakamları 350 bin doları fırladı. Dale Carnegie’den aldıkları eğitim, John Deere için çok kısa bir zamanda ölçülebilir çıktılar üreterek kendisini ispatlamıştı. Bunun yanı sıra bu eğitim, çok uzun dönemli olacak kazanımları da beraberinde getirmişti.

"İlke olarak, biz normalde bir Açık Satış Etkinliğinde 50 bin ila 75 bin dolar değerinde ekipman satarız. Bu yıl aynı zaman zarfında 350 bin dolar değerinde ekipman sattık.”  

John Deere's Maine Satış Merkezi
Geri

Eğitim Alanları

iMAP sürecimizi uygulayarak kazandırılan yetkinlikler altı farklı eğitim alanında sunulmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıda ilgilendiğiniz alanı seçin. 
Takım Oyuncusu Olma Liderlik Gelişimi Satışta Etkinlik Müşteri Hizmetleri Sunum Becerileri Süreç Geliştirme
 

Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Efendi Sok. Tibaş Dalyan Konutları C Blok No: 24/6
Pk: 34726 Fenerbahçe-Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 216 504 47 36 ve Tel: +90 216 504 48 02

Bizi takip edin:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme: Americaneagle.com