…bağlılığı artıran global ortağınız
  Yazdır  

Örnek Olaylar

Dale Carnegie Eğitim, küçük büyük pek çok kurum ve şirket ile ölçülebilir iş sonuçları elde etmek amacıyla birlikte çalışmaktadır.

Örnek Olayları Ara

 
Coburg Dairy
Coburg Dairy, Charleston Güney Carolina merkezli, 300 çalışanı olan ve süt ile süt ürünlerinin Güney Carolina ve kuzey doğu Georgia eyaletlerine dağıtımından yıllık gelirleri yaklaşık 86 milyon dolar civarında olan bir firmadır. Coburg, 1920’lerden beri faaliyettedir ve 2001’de Ulusal Mandıra Holding’i tarafından satın alınmıştır. Ulusal Mandıra Holding, mandıra endüstrisindeki en büyük oyunculardan birisidir.

Karşılaşılan Zorluk

Gary Rackley, Coburg Dairy Genel Müdürü: "Bu iş kolu fazlasıyla rekabetçidir, kar marjları da çok düşüktür ve gerçek anlamda bir kuruşumuzu bile nereye harcadığımıza günlük olarak takip edip, dikkat etmeliyiz. Pazarımızda bir başlıca rakibimiz var ve biz sokaklarda etle tırnak gibiyiz onlarla."

Bu derece rekabetçi bir pazarda ve de manevra yapmaya pek de yer olmayan şartlarda, Coburg, yönetim ekibinin maliyetleri düşürmek ve verimliliği arttırmak için birlikte çalışması gerektiğinin farkına vardı.

Çözüm

Dale Carnegie Eğitim Coburg ile hedefleri belirlemek için birlikte çalıştı ve bir liderlik eğitim programı geliştirdi. Bu program, yöneticilerin iletişimi arttırmasına ve iş yapma maliyetlerini arttırmaya yönelik birlikte hareket etmelerine yardımcı oldu. "Herkes bu sonucun bizim istediğimiz sonuç olduğu üzerinde hem fikir oldu. Herkes bunun sadece Dale Carnegie Eğitim olmadığını, bunun Dale Carnegie Eğitim – Coburg yönetici eğitim kursu olduğunu hissetti." diyor Rackley.

Sonuç

Rackley’e göre, Dale Carnegie Eğitim tarafından onlara uyarlanarak tasarlanmış bu özel program son derece elle tutulur sonuçlar üretti. Bu eğitime yaptıkları yatırımı fazlasıyla geri aldıklarını da ekledi Rackley.

"Şu anda, maliyetlerimiz ve tasarruflarımız açısından son on yılın en iyi yılını geçirmekteyiz. Dale Carnegie Eğitim’e katılmadan önce birkaç proje ve planlarımızın olmasına rağmen, ben inanıyorum ki ve yöneticilerimin de böyle düşündüklerine eminim, aldığımız yönetici eğitimi, bizim o proje ve planlar üzerine daha hassasiyetle ve zekice odaklanmamıza çok yardımcı oldu. O projeler bize finansal olarak en büyük faydayı sağlayacak projeler olabilirler. Şimdi kendimizi, bizi finansal bakımdan sağlıklı bir hale getirecek beş veya altı spesifik hedefe yönelttik." Diyor Rackley.

Yöneticiler arasındaki artan iletişim doğrudan karlılığa etki etti ve karlılığın artmasını ve en nihayetinde de Coburg’un üretim şeklinin değişmesini sağladı. Rackley’e göre bu iki faktör net karlılık bakımından Coburg’un son on yılın en iyi yılını yaşamasına katkıda bulundu.

"Genel merkezimizin Dale Carnegie’nin yönetici eğitim programlarına dikkatle bakıp bu eğitimleri aldırmasını özellikle tavsiye ederim. Onlara bu eğitimin takım ruhu inşa eden muhteşem bir atmosferde geçtiğini ve herkesin şirketin başarısı için nereler bakması gerektiğine dair çok daha iyi bir fikir edindiğini ve de başarıya kendilerini tamamıyla adamış bir şekilde çalışmaya başladıklarını söyledim."

—Gary Rackley, General Manager, Coburg Dairy
Geri

Eğitim Alanları

iMAP sürecimizi uygulayarak kazandırılan yetkinlikler altı farklı eğitim alanında sunulmaktadır. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıda ilgilendiğiniz alanı seçin. 
Takım Oyuncusu Olma Liderlik Gelişimi Satışta Etkinlik Müşteri Hizmetleri Sunum Becerileri Süreç Geliştirme
 

Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Efendi Sok. Tibaş Dalyan Konutları C Blok No: 24/6
Pk: 34726 Fenerbahçe-Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 216 504 47 36 ve Tel: +90 216 504 48 02

Bizi takip edin:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme: Americaneagle.com