…bağlılığı artıran global ortağınız
  Yazdır  

Kuşaklar Boyunca Liderlik için 4 İpucu

23 Ekim, 2015 14:15

Tarihte ilk kez, bizimle aynı zamanda işgücünde beş farklı kuşakların çalışması ile karşı karşıya kalıyoruz. Her nesil kendi benzersiz çalışma tarzı ve değerleri ile karakterizedir. Peki nasıl bir insan geniş bir yelpazedeki çalışanlarına etkin bir lider olabilir? İşte kuşaklar arası liderlik sanatında ustalık için bazı ipuçları.

 
  1. Kuşakların farklılıkları ilginizi çekebilir. Ekibinizin, tercih edilen stilleri ve onların değerlerine biraz ilgi göstermeden etkili bir lider olunamaz. Bir noktada çalışma tarzı kendilerine en uygun ekibinizin her üyesini tanımaya çalışın. Kendi kuşağının en güçlü yönlerini bilmek güzeldir, ama farklı nesillerin güçlü ve zayıf yönleri ile etkili bir şekilde çalışma becerisi göstermek daha önemlidir.
  2.  
  3. Her nesil için saygı gösterin. Birinin sürecinizi anlamıyorum demesi veya sadece değerlerinin farklı olması, yanlış olduğu anlamına gelmez.
  4.  
  5. Kuşaklar arası tepkileri gözlemleyin. Her kuşakta farklı istekler ve ihtiyaçları olduğundan, insanların duygularını ve davranışlarını dikkate aldığınızdan emin olmalısınız. Sadece takımın farklı üyelerinin ortak bir duruma nasıl tepki verdiğini gözlemleyerek bir fikir elde edebilirsiniz.
  6.  
  7. Diğer nesiller üzerinde davranışların etkisinin farkında olun. Onlar ne olursa olsun kendi takımınızda görmek istediğiniz davranışı modellemeniz gerekir. Ekibin geri kalanında daha farklı bir düşünme şekli olabilir ama önemli kararlar alınırken diğer bakış açıları da dikkate alınmalıdır.
   
 
 

Geri

 
 

Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Efendi Sok. Tibaş Dalyan Konutları C Blok No: 24/6
Pk: 34726 Fenerbahçe-Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 216 504 47 36 ve Tel: +90 216 504 48 02

Bizi takip edin:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme: Americaneagle.com