Gelişim Metodolojimiz

GELİŞİM METODOLOJİMİZ

Gelişim metodolojimizin temelini Kişisel Gelişim Döngüsü oluşturmaktadır.

donguKatılımcılara beceri kazandırmak, geliştirmek ve alışkanlığa dönüştürmek için;
I-  'ihtiyacım var, istiyorum, yapabilirim, yapacağım' yönünde olumlu tutum sağlıyor,
II-  Gerekli bilgi ile donatıyor,
III- Eğitim ortamında ve iş hayatında uygulamalarına koçluk yapıyoruz.

Katkıyı arttırmak amacıyla programlarımızı zamana yaygın formatta da gerçekleştiriyor ve programda işlenenleri iş hayatına taşımasını sağlıyoruz.


Çalışmalarımızı verimli ve gelişimi kalıcı kılmak için; eğitim programlarını, koçluk hizmetlerini, ön ve son değerlendirme çalışmalarını, takip sistemini, iş hayatı görevlendirmeleri ve projeler ile birleştirerek bütünsel çözümler sunuyoruz.

'Bir eğitim programı katılımcısına birşey kazandırmaz, eğitimde aldıklarını iş hayatında uygularsa bir kazanım elde edebilir.'

                                                                                            Marshall Goldsmith

ÇÖZÜMLERİMİZ İÇİN iMAP SÜRECİMİZ

Düşlediğiniz geleceğe ulaşmanız için size benzersiz bir yol haritası yaratacak çalışmanın gerçekleşmesini sağlayan bir süreçtir. Çözümlerimizi bize ve size bir yol haritası oluşturacak IMAP süreci ile gerçekleştirmekt
 
iMap süreci kurumunuzda beceri eksikleri ya da açıkları olduğunu tespit ederse, Yetkinlik Bazlı Gelişim Sistemimiz'deki tescilli 150'yi aşkın modülden size özel çözümler tasarlıyoruz. 
 
Kurumunuzun, kalıpların dışında düşünme ve alışılmışın dışına çıkma yöntemleri yaratmasını mümkün kılan bir süreç izleyerek, çalışanlarınızın hem kalplerini hem de zihinlerini kazanmanıza yardımcı oluyoruz.
 

iMap sürecini kullanarak, kurumunuzun kalbine iniyor ve tam olarak neye ihtiyaç duyduğunuzu tespit ederek o ihtiyaçları karşılamaya yönelik, Dale Carnegie® Akademi Metotlarına dayanan, size özel çözümleri sunuyoruz iMap süreci aşağıdaki şemada görüldüğü gibi 5 adımlı bir süreçtir.

 

iMap_transparentv11. İSTEK

Kurumunuzun mevcut duruma karşılık, olması gereken stratejik vizyonu nedir? Sorusunun cevabını sorguluyoruz.
 

2. İNCELE

Bugünkü mevcut durumunuzu anlamak, nereye gitmek istediğinizi öğrenmek ve oraya gidebilmeniz için nelerin değişmesi gerektiğini inceleme ve ortaya ortaya çıkartmak için sizinle vizyon görüşmeleri ve çalışmaları yapıyoruz.
 

3. İÇİNE KAT

Mevcut sisteminizde yer alan çalışanlarınız ve yöneticileriniz ile çeşitli değerlendirmeler, anketler ve benzersiz bir İGD (İŞ Geliştirme Değerlendirmesi) süreci aracılığıyla, kurum vizyonu ile uyum sağlayan unsurları, kapatılması gereken yetkinlik boşluklarını ve değişime direnç gösteren tavırları tespit ediyoruz. İnsanlar dahil oldukları süreci desteklerler.
 

4. İNOVASYON

Kurumunuza yönelik inovasyon çalışmalarıyla; stratejik isteğinizi destekleyen, ölçülebilir sonuçlar sağlayan, stratejik isteği güçlendirmek için gerekli olan yetkinliklerle doğrudan ilişkilendirilen, yetkinlik gelişimini tutumsal değişikliklerle harmanlayan ve duygusal zekayı kurumsal inisiyatiflerle uyumlu hale getiren girişimleri tasarlıyoruz.
 

5. İŞ SONUCU

Kurumunuza özel geliştirmiş olduğumuz çözümümüzü uygulamaya geçiriyor, uzun vadeli davranış değişikliğini yerleştirerek, kurumsal hedeflerle ilgili duygusal ve zihinsel bağlılığın yaratılması sürecini sağlıyoruz.