…bağlılığı artıran global ortağınız
  Yazdır  

Tükenmişlikten Kaçınmak için 5 İpucu

23 Ekim, 2015 12:40

Çalışan tükenmişlik sendromu bugün iş profesyonellerinin karşılaştığı en büyük sorunlardan biridir. Aşırı çalışan ya da kendini değersiz hisseden çalışanlar hızlı bir şekilde ilgisiz, isteksiz ve verimsiz olur.  Bu kontrolsüz giderse, pahalı ciro kayıplarına yol açabilir. Beş ipucu etrafında tükenmişliği aşmak için aşağıdakilere bir göz atın.

 
  • Onların işlerini neden ne gibi sorularla tartışın. Ekibinizi yapıp motive tutmak için ilk adım çalışanların güçlerini ve onlarla birlikte kuvvetli bir iletişimle işin yönlerini belirlemektir. Konumlarını görevlerini dahil belirleyin onları güçlü yapmaktan zevk alın.
  •  
  • Bir akıl hocası olarak olumlu bir meslektaşı atayın. Olumlu bir rol modeli ile bir ekip üyesini yukarı eşleştirme çok etkili bir teknik olabilir. Ekibinize karşı karşıya olacağı sorunlar ile ilgili tecrübesi yüksek olan bir kişiyi seçtiğinizden emin olun. Sanal işyeri giderek yaygınlaşıyor, o kişinin sizinle aynı fiziksel konumda olması gerekmez.
  • Kişisel vizyon, misyon ifadeleri ve hedefleri oluşturun. Çalışanlarınızın kendi pozisyonlarında hedeflerini kurduklarından emin olun. Bir bütün olarak örgüt için bir vizyon olması önemlidir, ancak çalışanların doğru çalışması için bireysel vizyonlar ve hedeflerin olması da gerekir.
  •  
  • Kararlarınızla onları güçlendirin. Çevrelerini kontrol etmekte güçsüz olan çalışanlar büyük olasılıkla tükenmişlik yaşar. Ekibinizin üyeleri onları ilgilendiren kararlarda söz sahibi olmalıdır. Kararınızı verirken ekibinizin sahiplenmesine ve sorumluluk almalarına imkan verin.
  • Sadece sonuçları değil çabalarını da kutlayın. Takımınızın çabaları her zaman başarılı olmayabilir, ama yine de onları tanımak için önemlidir. İşleri düzene koyarken doğru bir deneme yanılma süreci olabilir. Bunun gibi, zor işleri tanımlamak ve gelecekte doğru şeyler almak için ekibinizin çabalarını öğrenmek önemlidir. Bu çalışanların hatalarından ders alıp onları motive tutup geliştirmeye devam edecektir.
 
 

Geri

 
 

Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Efendi Sok. Tibaş Dalyan Konutları C Blok No: 24/6
Pk: 34726 Fenerbahçe-Kadıköy / İSTANBUL
Tel: +90 216 504 47 36 ve Tel: +90 216 504 48 02

Bizi takip edin:

 
© 2018 Dale Carnegie & Associates, Inc.. Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme: Americaneagle.com